Kültür Taşı Nedir ?

Kültür Taşı Nedir ? Taş Kaplama Fiyatları

Kültür Taşı Nedir ?

Taş Kaplama, Kültür Taşı, Taş Kaplama Fiyatları

Kültür Taşı Nedir ? Üretilmiş taş veya el yapımı taş olarak bilinen kültür taşı, çeşitli kum ve elementler ile birlikte doğal renk pigmentleri kullanılarak hazırlanmış betonun kalıba dökülerek gerçek taş gibi uzun ömürlü ve kaliteli bir duvar kaplama ürünüdür. Uzun bir süredir, daha kalın ve daha ağır olmaları sebebiyle gerçek doğal taşlara alternatif olarak tanıtılmıştır. Kültür taşı daha hafif olduğ ve kolay kurulum niteliği sayesinde son yıllarda tercih edilen popüler bir iç mekan tasarımı, duvar kaplama ürünüdür. Bu durum karşısında doğal taş pazarını daha hafif ve benzer bir ürün üretmek için taş firmalarının üretim hattını geliştirmeye zorladı. Böylece doğal taş kaplama devri başladı. İnce kesilmiş doğal taş kaplama veya kültür taşı kullanılıp kullanılmayacağı düşünülürken, hammadde maliyedi, montaj maliyeti, nakliye maliyeti, bitmiş görünüm ve uzun ömürlü bir ürün olup olmadığı hesaplanmalıdır.

                Kültür Taşı Fiyatı

                Tüketicilerin birçoğu hala kültür taşının doğal muadilinden daha ucuz olduğu izlenimine kapılıyor. Fakat bazı gerçekler karşısında satın alma işleminiz fiyat ile ilgili ise; evet, kültür taşı en iyi duvar kaplama seçeneğinizdir. Kültür taşı fiyat / performans ürünüdür. 50 yıl sınırlı garanti ile satışa sunulmaktadır ve doğal taşlara oranla daha hafif, daha ucuzdur.

                Taş Kaplama Fiyatları

                Hem doğal taş kaplama hem de kültür taşı için kurulum prosedürleri ve maliyetleri aşağı yukarı aynıdır. Kurulum maliyetleri taşın dokusuna, tarzına, uygulama şekline ve alanına göre değişkenlik gösterir. Küçük parçalı taşların aksine, büyük parçalı bloklar daha kolay montajlanabilir fakat daha çok dikkat gerektirmektedir. Daha önce doğal taş duvar kaplama uygulaması yapılırken gözlemlediyseniz, taşları düzenli olarak kesip, yontarak istenen bir desene uyması sağlanır. Kültür taşı montajında kesme ve yontma işlemi yapılmaz. Satın aldığınız kültür taşlarının, montajdan önce yer gibi temiz bir zemine dizilerek istediğiniz dokuyu göz kararı ayarladıktan sonra montaja başlamalısınız.

                Uzman Taş Kaplama Ekibi

                Taş kaplama, her taşın gem görünüm hem de doku bakımından benzersiz olmasıyla yadsınmaz bir güzelliğe sahiptir. Kültür taşı çeşitli kalıplar ile yapıldığından, geniş bir uygulama alanında aynı parçayı iki kez bulabilmeniz olağandır. Kültür taşı görünüm olarak doğal taşlardan farksızdır. Uygulama esnasında; kesememe ve yontamama dezavantajı sebebiyle parçaları olduğu gibi kullanmanız gerekmektedir. Montaj işlemi uzman taş kaplama ekibi ile yapılmazsa taşlar arasında boşluklar görebilirsiniz.

                Uzun Ömürlü Duvar Kaplama

                50 Yıl sınırlı ürün garantisi

                Doğru kurulum yapıldığı varsayıldığında, kültür taşı duvar kaplama, endişe edilecek hiç birşey olmadan ömür boyu duvarlarınızı süsleyecektir. Doğal taş kaplama, evinizi kültür taşı ile dekore etmek isterseniz kesintisiz bir geçiş sağlayacaktır. Kültür taşları, renklerini içeriğinde doğal renk pigmentleri sayesinde korumakta ve uzun yıllar canlı renkler sunmaktadır.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *